İnternetten Performans Arttırıcı Ürünler Almayın!

İnternet üzerinden kandırılmaya açık olduğumuz diğer bir konu ise zaaflarımız, bir çoğu için zaafların en başında da cinsellik geliyor. Bu konuda utanacak, sıkılacak bir şey yok. Konu aslında cinsellikte değil, konu performans vaadi ile sosyal medya üzerinde kandırılıp dolandırılmak!

Facebook’un reklamcılık konusunda belli bir kullanıcı koruma politikası var. Yayınlanan reklamlar önce otomatik tarayıcılar tarafından taranıyor, onaylandıktan sonra facebook hesap yöneticileri tarafından tekrardan inceleniyor. Bu sayede güvenli şekilde sosyal medyada gezdiğimizi düşünüyoruz fakat belli ki işin gerçek yüzü böyle değil.

Segment olarak 30 yaş ve üzeri grubuna girdiğinizde hayatınızda değişen tek şey sadece yaşınız değildir, internet üzerinde göreceğiniz reklamlarda değişir. Umut tacirliği yapan cinsel ürün satıcılarının yaşınız itibariyle alenen ağına düşersiniz. Fakat korkmayın, bu konuyu sizin için hazırladık.

Bilinçli sosyal medya kullanıcısı

Facebook üzerinden zaaflarınızı etkilemek için reklam verenler, facebookun farklı filtreleme teknolojisine rağmen bir şekilde cinsel ürün reklamlarını 30 yaş üzerindeki kullanıcılara ulaştırıyor ve belli ki facebookun hala yapılması gereken çok şey var.

Peki biz ne yapabiliriz? Nasıl bu reklamlardan korunuruz?

Öncelikle bilinçlenmemiz gerekiyor. Facebook, instagram gibi sosyal medya sitelerini amacına yönelik kullanın. Bu sitelerde karşınıza çıkan reklamların özellikle yanıltıcı olma olasılığı çok yüksektir. WhatsApp, facebook ve instagram mesajı bölümünden verilen siparişlerin size nasıl gönderileceğini bilemezsiniz. Sağlığımı etkiler mi, gerçek ürün mü, devlet denetimlerine tabii mi, her şeyden önce gerçekten bir firma var mı? gibi soruları kendinize alışkanlık edinip sipariş vermeden önce sormanız gerekiyor.

Herkesi kendiniz gibi görmeyin, sizden faydalanmak isteyen insanlar internette çok daha fazladır. Size zarar vermek için adınızı bilmesine yada sizi görmesine ihtiyaçları yoktur.

Kendilerini belli ederler

Bu reklamlar bir şekilde kendini belli eder. Facebook’un reklam tarama motoruna yakalanmamak için reklam görsellerinde ve reklam metinlerinde normal olmayan şeyler vardır.

Sakar Şakir salatalık sahnesi

İlk baktığınızda anlaşılmaz ama cinsel ürünü satmak için reklam görselinde elinde büyük bir salatalık olan bir adam resmi kullanılmışsa ve üzeri kapalı cümlelerle size performans vaadediyorsa bu nokta da herşeyi anlamanız gerekiyor. Çünkü satın aldığınız ürünle söğüş salata yapmayacaksınız.

Çözümü internette değil

Bu konuda size çok samimi bir öneri de bulunacağız. Gerçekten cinsel hayatınızla ile ilgili sorununuz olduğunu düşünüyorsanız buna çözüm arayacağınız yer internet değil! Bu internette araştırmayacağınız anlamına gelmesin, sorununuzun ne olduğuna anlamak için internetteki bilgilerden tabi ki faydalanın. Fakat yaşadığınız durum sağlık problemi ise buna çözüm üretecek ve size tavsiyeler verecek kişi salatalık gösteren tanıtım reklamları değil doktorunuzdur.

2 kullanıcı yorumu

  1. milleti böyle böyle sosyal medyaya küstürdüler. salak salak reklamlar yüzünden facebooktan soğudum yemin ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir